Cellulit

Co to jest cellulit?

Cellulit to jedna z najczęściej występujących chorób tkanki tłuszczowej i typowo kobieca przypadłość – niezależnie od wieku i wagi cellulit dotyka ok. 85% kobiet na całym świecie. W komórkach tłuszczowych gromadzone są toksyny i produkty przemiany materii, w wyniku czego pojawia się charakterystyczny obrzęk przypominający fakturą skórkę pomarańczy, skąd jego potoczna nazwa.

cellulit-fala-uderzeniowa

Jakie są objawy cellulitu?

Cellulit umiejscowiony jest najczęściej na udach, pośladkach i brzuchu, a wyróżnia się dwa jego rodzaje:

  • twardy, wodny – na ten rodzaj szczególnie podatne są kobiety, u których poziom hormonów znacznie się waha, np. podczas ciąży lub w okresie menopauzy. Na jego powstanie nie ma wpływu waga, a nadmiar wody zgromadzony w tkankach. W jego zwalczaniu najskuteczniejsze są: dieta uboga w sól i kofeinę oraz regularne masaże,
  • miękki, tłuszczowy – występuje najczęściej u kobiet z nadwagą, o zaburzonej przemianie materii, a wpływ na jego zmniejszenie mają: odpowiednio zbilansowana dieta i systematyczne ćwiczenia fizyczne.

Objawy cellulitu mogą być subiektywne (napięcie w kończynach dolnych, mrowienie, skurcze) oraz zauważane przez lekarzy (zmieniona faktura i zabarwienie skóry, żylaki, obrzęki). Jego rozwój można podzielić na cztery stopnie, w których elastyczność skóry stopniowo się zmniejsza, a efekt skórki pomarańczowej jest coraz bardziej widoczny.

SZKOLENIA FALA UDERZENIOWA
FALA UDERZENIOWA NA STOPĘ
FALA UDERZENIOWA NA BARK

Redukcja cellulitu falą uderzeniową – Warszawa

Prócz zmian w diecie i zwiększenia aktywności fizycznej, w walce z cellulitem pomocne będą specjalistyczne zabiegi. Terapia falami uderzeniowymi polega na przekazaniu do organizmu energii w postaci fal akustycznych o wysokim skokowym ciśnieniu, za pomocą specjalnego aplikatora. Fala uderzeniowa powoduje rozluźnienie tkanki łącznej, poprawia krążenie krwi, pobudza produkcję kolagenu i prowadzi do rozpadu komórek tłuszczowych, dzięki czemu cellulit przestaje być widoczny. Fizjoterapeuci w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Rehmedicon” zlokalizowanym w Warszawie w dzielnicy Bielany, posiadają kilkuletnie, udokumentowane doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów redukcji cellulitu falą uderzeniową, prowadzą również szkolenia i warsztaty poświęcone tej tematyce.

Dzięki zabiegowi redukcji cellulitu falą uderzeniową możliwa jest skuteczna walka ze skórką pomarańczową w bezinwazyjny i bezbolesny sposób.

Redukcja cellulitu falą uderzeniową